katalogowaniestron.com
1
Katalogowanie strony | Porady dla osób pozycjonujących samodzielnie własne witryny

Porady dla osób pozycjonujących samodzielnie własne witryny.

Jeśli jesteś właścicielem jednoosobowej działalności gospodarczej, to na pewno masz lepsze wydatki niż utrzymywanie profesjonalnej firmy zajmującej się pozycjonowaniem. Właśnie dla takich osób jak Ty, zbudowaliśmy szereg porad, które pozwolą samodzielnie zbudować odpowiednie zaplecze do pozycjonowania.

Wyszukiwarki takie jak Google istnieją już od wielu lat. Ich stopień skomplikowania mechanizmu który wyświetla wyniki w oparciu o szereg elementów jest tak zawiły jak próby ich ominięcia. Na szczęście nieetyczne metody szybkiego zdobywania wysokich pozycji w dzisiejszych czasach są bardzo szybko wykrywane. Dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście od tematu którym się właśnie chcemy zająć czyli pozycjonowaniem.

Tylko odpowiednie metody

Jeśli nie chcesz sobie zaszkodzić to na pewno poświęcisz chwilę czasu aby zapoznać się z naszymi metodami. Pamiętaj że odwiedzasz naszą witrynę tylko dlatego że znajduje się ona w pierwszej dziesiątce na różne frazy w wyszukiwarkach. Tylko dlatego możesz już uważać że wiemy co robimy.

Schematy budowy linków do strony www

Poniżej pragniemy przedstawić parę schematów budowy linków prowadzących do strony. Każdy ze schematów jest tak zaprojektowany że prawie na pewno nie zostanie wykryty jako sztuczne wpływanie na ranking wyników wyszukiwarek.

Schemat Gwiazda.
Pierwszym schematem jest schemat koła. Strony z zaplecza budowane są wokół głównej strony tak aby każda z nich linkowała tylko do strony którą pozycjonujemy. Jest to wyjściowy schemat od którego należy zapoczątkować budowę linków prowadzących do naszej witryny.

Schemat Koło 1.
Schemat Koło 1 jest wręcz identyczny z schematem Gwiazda. Jedyną różnicą jest linkowanie pomiędzy nimi. Należy wybrać stronę z zaplecza która będzie początkiem oraz stronę która będzie końcem koła. Wyznaczamy koniec koła gdyż chcemy by było niedomknięte.

Schemat Koło 2.
Kolejnym schematem jest Koło 2, ten wzór jest zbudowany na podstawie schematu Gwiazda wraz z uwzględnieniem wszystkich poprawek wynikających z schematu Koło 1. Nowością którą wprowadza koło 2 to zamknięcie koła, bez wyznaczania początku i końca. Ten schemat nie jest polecany, gdyż zachodzi ryzyko wykrycia współzależności stron z zaplecza a stroną którą pozycjonujemy.

Schemat Mała Piramida.
Schemat Mała Piramida to jeden z najczęściej stosowanych wzorców budowy zaplecza. Jednak jest on przeznaczony jedynie dla zasobnych przedsiębiorców. Budowa zaplecza w oparciu o schemat małej piramidy, jest bardzo efektywny w działaniu i niemal nie do wykrycia.

Schemat Duża Piramida.
Ostatni schemat Duża Piramida to majstersztyk projektowania i wykonywania zaplecza pod pozycjonowanie. Jest to rozbudowana wersja schematu Mała Piramida osadzona na projekcie schematu Gwiazdy. Zaplecze oparte na tym schemacie jest niesamowicie efektywne, może również przynosić dodatkowe dochody z umieszczania artykułów firm z innych branży które również potrzebują pozycjonowania witryny.