katalogowaniestron.com
1
Katalogowanie strony | Porady | Schemat Koło 1

Schemat Koło 1


Ten schemat wywodzi się z wcześniej omawianego schematu Gwiazda. Tak jak wspominałem wcześniej schemat Gwiazda jest podstawą wielu innych rozbudowanych projektów budowy zaplecza pod pozycjonowanie. Schemat Koło 1 wprowadza do projektu pewne zmiany. W pewnym sensie schemat Koło 1 dodaje do Gwiazdy dodatkowe linki które powinny wychodzić z dodatkowych artykułów. Linki te powinny kierować do strony z zaplecza. Należy pamiętać o ustaleniu początku i końca koła. Ostatniej i pierwszej strony, NIE należy ze sobą linkować. Ma to zapobiec podejrzeniu i wykryciu stron z zaplecza uczestniczących w podnoszeniu rankingu.

Zalety schemat Koło 1
Dodatkowe artykuły wraz z linkiem do następnej witryny z zaplecza, wzmacniają wartość punktową w oczach mechanizmów wyliczających wartość witryn. Dodając artykuł zyskujemy kolejną unikalną treść oraz dodatkowy link wychodzący. Jest to pożądane działanie. Wykorzystanie schematu Gwiazdy jako podstawa daje możliwość rozbudowy do następnego etapu poszerzenia efektywności zaplecza.

Jak wzmocnić efekt ?
Każda ze stron będąca zapleczem, powinna być wzmocniona dodatkowymi linkami z unikalnych artykułów zamieszczonych na stronach w sieci. Należy pamiętać o sprawdzeniu jakości witryny przed zamieszczeniem na niej linków.

Schematy opis | Schemat Gwiazda | Schemat Koło 2 | Schemat Mała Piramida | Schemat Duża Piramida

Schemat Koło 1 budowa zaplecza pod pozycjonowanie strony www