katalogowaniestron.com
1
Katalogowanie strony | IAM Ads-Center.NET | Reklama wyświetlana na banerach w internecie

Reklama wyświetlana na banerach w internecie.Jedną z popularnych form reklamy jest wyświetlanie banerów (display) na stronach internetowych. Wielu przedsiębiorców poszło za daleko i ich witryny wyglądają jak jedna wielka wyskakująca reklama. Jednak przy zachowaniu umiaru można wyświetlać reklamy i jednocześnie zarabiać.

Różne pomysły, różne rezultaty.
Nie wiem dlaczego panuje przekonanie że jeśli reklama będzie duża to mamy większe szanse że potencjalny zainteresowany ją zobaczy. Większość wystawców ogranicza się do czterech formatów po to aby nie zniechęcać swoich użytkowników do odwiedzania strony. Niektóre witryny wręcz przerażają gdy po wpisaniu ich adresu wyskakuje kilka okienek przed przeglądarkę i kilka chowa się pod nią aby wyczekać moment gdy ją zamkniemy. Taka taktyka jest zgubna dla portalu gdyż internauci poszukają innego miejsca w którym nie będą tak bombardowani przez reklamy.

Standardowe wielkości.
Planując kampanię baner-ową w internecie należy skupić się na czterech podstawowych wielkościach które są dostępne na większości witryn internetowych. Mowa tutaj o takich rozmiarach jak 750x100 (czasem 750x200), 300x250, 465x60 oraz 120x 600 (czasem również 80x600 piksela).

Popularne formy rozliczeń za kampanię baner-ową.
Najpopularniejszym formatem rozliczeń jest CPS czyli płatność za sprzedaż. Innymi słowy wypłata prowizyjna. Jest najbardziej efektywna dla sklepów i portali które proponują towary i usługi. Kolejnym modelem jest CPA, czyli płatność za wykonanie akcji, wypełnienie formularza lub kliknięcie w przycisk rejestruj się. Jest to również bardzo efektowny model rozliczeń, tutaj reklamodawca nadal płaci za konkretną akcję. Następny model rozliczeń to CPL, czyli tak zwany Lid. Lidem jest wypełnienie formularza zawierającego od trzech do czterech pól związanych z danymi teleadresowymi klienta. Tutaj również reklamodawca płaci za konkretną akcję, jednak jest to bardziej zbieranie danych pod biura Call Center niż bezpośrednia sprzedaż. Ostatnim omawianym modelem rozliczeń jest CPM, czyli opłata za tysiąc wyświetleń baneru. Model rozliczeń najmniej efektywny dla reklamodawcy jednak najbardziej opłacalny dla wydawców. Gdyż otrzymujemy zapłatę za każdy 1000 wyświetleń banera reklamowego na naszej stronie.

Warto inwestować w kampanię baner-ową.
Jeśli posiadasz stronę internetową to jednym z sposobów sprowadzenia ruchu na własną witrynę jest reklama baner-owa. Dzięki tak prostemu i taniemu rozwiązaniu możesz szybko poinformować internautów i użytkowników innych stron o własnej witrynie. Banery reklamowe mają jeszcze jedną ukrytą wartość. Powodują zaszczepienie informacji u potencjalnych klientów o istnieniu marki lub produktu. Gdy będą potrzebować coś podobnego to pierwsze kroki pokierują tam gdzie widzieli że mogą to dostać. Dlatego nie oszczędzaj na wyświetleniach banerów reklamowych, to ważny kierunek reklamy, warto w niego inwestować.

Oferta banerów reklamowych.